متافیزیک

علوم غریبه و متافیزیک

متافیزیک

علوم غریبه و متافیزیک

آشنایی با علوم غریبه و متافیزیک

  • ۰
  • ۰

مطالبی جالب در مورد جن:

خصوصیات فیزیکی جن از دید انسان ؛ اعجاب آور است. عنصر اصلی وجودی جن آتش است وبه علت نداشتن عنصر خاک در وجودش می تواند به هر شکل و اندازه ای تبدیل شود.


 ۱- جن 


جانوریست دارای شعور و فیزیکی غیر ارگانیک  که از لحاظ شان وجودی ؛ از دید ادیان پایینتر از انسان و بالاتر از حیوان جای می گیرد .در فرهنگ فارسی به آن دیو و در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتین demon یا jinn نام گرفته است. جن به معنای چیزی است که؛ پوشیده شده  و منظور پوشیده ماندن او از حواس ماست

۲- خصوصیات فیزیکی جن از دید انسان ؛ اعجاب آور است. عنصر اصلی وجودی جن آتش است وبه علت نداشتن عنصر خاک در وجودش می تواند به هر شکل و اندازه ای تبدیل شود.و بسیاری از چیزها را در یک آن جا به جا کند .همچنین سرعت نقل مکان بسیار بالایی دارد. می تواند مثلا ظرف ۵ دقیقه فاصله بین اوتاوا  و تهران را طی کرده و برگردد.۳- جن ابزار ساز نیست ؛ وبه علت خصوصیات فیزیکی منحصر بفرد ؛قادر است در هر مکان و شرایطی زندگی کند وبرای همین به خانه و مسکن نیازی ندارد. زیرا سرما و گرما و باد و بوران بر او کارگر نیست .جن به وسایل حمل و نقل بی نیاز است  و از اینجا می توان فهمید که جن ها دارای صنعت وتکنولوژی نیستند ؛ و شهر و کاشانه ای ندارند مکان معمول زندگی آنها کوه وجنگل و دشت است.

۴- جن مانند همه جانداران غذا مصرف می کند . اما به مقداری بسیار کمتر از انسان.و بیشتر غذای آنها از طریق استشمام است.
۵-جن ها مثل انسان جنسیت ونر یا ماده دارند . تولید مثل می کنند و تشکیل خانواده می دهند ؛ و به صورت جماعت زندگی می کنند و جامعه ندارند. و گاه با انسانها نیزازدواج میکنند.
۶- جن نسبت به انسان زیاد عمر می کند . حدود ۱۰۰۰ سال به بالا .جن هایی که در سوره ی جن از آنها نام برده شده  که وقتی اولین بار آیات قرآن را شنیدند ؛ از شدت ازدحام داشتند بر سر هم خراب می شدند ؛ احتمالا هنوز زنده اند . جن ها مانند انسان دانا و نادان  ؛فرمانده و فرمانبردار  ؛ ارباب و بنده ؛ کافر و متدین ؛ شفیق و شرور دارند.وقتی که مردند از بین میروند و نیازی به قبر و گورستان ندارند.

۷- جن دارای عقل است . اما نه عقل ابزار ساز و عقل فلسفی و خلاقیت هنری .عقل جن به معنای قوه ی ارزیابی امور روزمره یا همان عقل معاش  و قوه تشخیص است ؛ به اضافه هوشی سرشار ؛ اعم از قدرت خواندن فکر و جستجو و یافتن گذشته و آینده.ولی بیشترفرمانبردار است تا آمر.
۸- جن ها مانند انسان نامگذاری می شوند  ؛ و دارای اسم و رسم و شهرت هستند دارای زبان خاص ؛ و قوه تکلم هستند و قادر به فهم زبان آدمیان.

۹- معروف ترین جن ؛ ابلیس  ؛یا همان شیطان نام دارد  که وصف حال او را شنیده اید ؛ که چون بسیار در قرب به حق کوشید به جایگاه فرشته های مقرب رسید ؛ اما چون حاضر به سجده بر انسان نشد از درگاه رانده شد.

۱۰- جن در شرایطی قادر به تسخیر انسان  و انسان در شرایطی ؛ قادر به تسخیر جن است . انسان مسخر شده را مجنون؛ یا دیوانه ؛یا دیو زده ؛ و جن تسخیر شده را ؛موکل می نامند گویند خود جنیان بر سه قسمند: دیو.؛جن وپری ؛که از لحاظ مکانی ؛ مادون فرشته هستند. و بازهمانها هم از خانواده های مختلفی هستند که گوناگونی زیادی دارند. ؛


۱۱- جن می تواند در مواردی تربیت شده  ؛ به انسان خدمت کند. چنین سنتی در میان جنگیران ایران و پاکستان وهند وجود دارد . اما به طور کل ؛ نه بودا ؛ نه دالای لاما ؛ نه اولیا الله ؛ و نه عرفا و نه پیامبران هیچکدام ؛به مدد خواستن از موجوداتی که مثل انسان ؛خطا و اشتباه و گناه می کنند ؛توصیه نکرده اند اما همگی؛ وجود آنها را تایید کرده اند.

۱۲- جنیان مانند امواج رادیویی و ماهواره ای ؛با ما هستند ظاهر نمی شوند ؛اما حاضرمی شوند و بعضی از انها درخانه ها و بدن شخصیت های ضعیف رفت و آمد می کنند. و معمولا اونهایی که بخاطر اعمال و کردار و رفتار نادرستشون در وازههای درونشون باز شده در براحتی در تسخیر جنیان قرار میگیرند.

۱۳- جن ها ؛ بعضی از ما را به شکل همزاد و غیر همزاد دوست دارند؛ کمکمان می کنند ؛همینطورجواهرات و اشیای قیمتی ما ؛ازجمله انگشترهایی با نگین سنگ (مخصوصا عقیق)را بسیار دوست دارند (ومخصوصا اگر بر آن آیات و اوراد حک شده باشند) .اگر دوستمان داشته باشندو سخنی باماداشته باشند ؛بیشتربه خوابمان می ایند و دلسوزی خود را اعلام می کنند .خیلی ازآنها خدمتگذار ارواح اولیا هستند و دست ماراگرفته اندو خیلی ها هم به کردار اکثر آدمیان اهل شیطنت ؛بیشتر آنها بی ضررند و مثل ما گرفتار این دنیا و درگیر و دار تقدیر خویشند.

 

۱۴- اما آنان که ماورای طبیعت  و موجوداتش را باور ندارند؛ چند دسته اند :کسانی که انچه که نمی بینند را باور ندارند . اینها معمولا فقط آنتی تز قصه های جن وپری مادربزرگ ها هستند؛ که حتی زحمت دانستن کوچک ترین اطلاعاتی جز نقد داستان گرمابه های تاریک وکوتوله های پاسمی و عروسی جن ها رابه خودشان نداده اند. این تیپ آدمها از ۷ سالگی که مادر بزرگه داستان های جن وپری را برای ترساندن و خواب کردنشان تعریف می کرده ؛هنوز زیر لحاف هستند.و یا اینکه هارد دیسک کوچکشان از مسئله پر شده و دیگر تاب و یارای درک و پذیرش راز را ندارند.مثل من چهارتا کتاب خوانده اند و تمام ماجرا را در همان چهارتا دیده اند.و گروهی که پوچ یا ابسورد هستند: کسانی که خویش را منکرند چه رسد به ماورای خویش . و گروه آخر کسانی که جنها ؛ دستشان می اندازند و در مجالس احضار ارواح در نقش یک روح برایشان شیرین کاری می کنند ؛تا فردا در مدح روح کتاب چاپ کنند و جایزه بگیرند.
جن برای انسان  از انسان خطرناک تر نیست . همانطور که انسان برای مار از مار خطرناک تر است!(در تاریخ بشر حتی یک مورد مرگ انسان به دست جن گزارش نشده در حالی که فقط در دوره حکومت استالین ۳۵ میلیون روس به قتل رسیدند آمار کشتار جنگ های مذهبی صلیبی و جنگ های جهانی و قومی و قبیله ای پیش کش) در حقیقت هیچ چیز ؛ هراس ناک تر و هوس ناک تر از انسان نیست ؛ که به قول توماس هابز :انسان گرگ انسان است.پس بهترین دفاع در مقابل جن نترسیدن است.


۱۵- در کل و بدون در نظر گرفتن موارد خاص آنها به ما کاری ندارند .ماهم به آنها کاری نداریم . ازدود و دم و سر و صداهای شهر و بوی فاضلاب و …… فراریند مثل ما کار و مکافات دارند.


16- جنها معمولا به انسانها بطور محسوس کاری ندارند . و معمولا بدون اینکه ما متوجه بشیم کارشون را انجام میدن و اگر بخواهند اثری روی ما بذارند آثرشون بیشتر در ارتباطات ما با دیگران و روحی است تا جسمی اما همیشه دلیلی برای کارشون دارند.17- و  اینکه جنها بی خودی خلق نشدن و در اصل خداوند بوسیله آنها نظم را بنوعی کنترول میکند. و و بعضی از آنها مامورند که به عده ای از انسانها کمک و به بعضی غیر مستقیم آسیب برسانند. و یا مسیر زندگیشون را عوض کنند. که اینکار فقط توسط نوعی خاص از آنها انجام میشود . (گرچه اکثر جنها چنین توانایی دارند). و انسانها با امواجی که از خود ارسال میکنند. ماموریت اونها را تعیین مینمایند ؛ که الان باید کمک کنند و یا شما را بسوی بدبختی ببرند . و همانطور که گهگاهی در تولد یک بچه که میبایست سالم بدنیا بیاد اختلالی ایجاد میشه و ناقص دنیا میاد و یا سیستم عصبی ما گاهی خطا میکنه و ممکنه پیام نادرستی به مغز بده. گاهی ما هم به اشتباه پیامی به اجنه میدهیم. که فکر میکنه که باید توبیخ بشیم. و اختلالاتی در ما ایجاد میکنه.که با اعمال و کارهایی و یا با گرفتن دعاهای بخصوصی میتوان مشکل را اصلاح کرد.

  • ۹۵/۱۰/۱۵
  • سید بهروز محمدی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی